Evimizin ya da bahçemizin güneş gören bir yanını cam paneller ya da şeffaf silikonlar yardımı ile kapatarak ve bahçe şeklinde dekore ederek bir kış bahçesine sahip olabiliriz. Kış bahçesi dekorasyonunda dikkat etmemiz gereken nokta bahçelerimizde yer alan çeşitli bitkilerin yeşil ve sağlıklı kalmasını sağlayabilmek. Bitkiler için gerekli bu koşulları sağladıktan sonra yemyeşil ve cıvıl cıvıl bir kış bahçesi dekorasyonu elde etmiş oluruz. Günümüzün yaşam şartları insanların doğaya olan özlemini arttırıyor.

Doğaya özlem duyan insanlar evlerininuygunluk şekline göre bazen balkonlarının bir kısmını küçük bir bahçe haline getiriyor. Ancak kış aylarının gelmesi ile bu bahçelerdeki yaşam da son buluyor. İşte tam olarak bu noktada kış bahçesi dekorasyonları ön plana çıkıyor. Bahçeler cam balkon sistemleri yardımı ile kapatılıyor, üstleri ise isteğe göre teras kapatma tekniği kullanılarak kapatılıyor. Bu şekilde dışarda diz boyu kar yağsa dahi kış bahçelerinde keyifle oturup sıcacık çayımızı ve ya kahvemizi sevdiklerimiz ile yudumlamak mümkün oluyor.

Teras kapatmada kullanılan güneş kırıcı özelliğe sahip cam çatılı kış bahçesi modelleri oldukça modern ve kullanışlı bir kullanım alanı sağlar. Çatı camlarının en büyük özelliği güneş kırıcı olmasından dolayı içeride sera etkisi yaratmaz.  Çevrelemede kullanılan katlanabilen özellikteki cam sistemleri yine şeffaf olduğu için evinizin yâda bahçelerinizin en güzel köşesi olmaya adaydır.

Diğer bir yandan kış bahçesi ısıtma da bitkilerin ihtiyaç duyacağı ısı değerini sağlamak konusunda önemlidir. Çünkü bitkiler ihtiyaçları olan uygun sıcaklık sağlanmadığı takdirde canlılığını ve rengini kaybeder.  Bu sebep ile kış bahçesi ısıtma konusunda uygun zamanda ihtiyaç duyulan sıcaklığı sağlayacak bir cihaz temin edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan KIŞ BAHÇESİ İLE DOĞAYI EVİNİZE GETİRİN! başlıklı makalemizde kış bahçesi fiyatları, kış bahçesi modelleri ve kış bahçesi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir