Tente yani tente ürünleri su ve ışık etkilerine dayanıklı kumaştan üretilmiş, su ve güneş ışıklarına karşı mevsimine göre korumayı sağlayan bahçe, havuz ve kafelerde kullanımı tercih edilen malzemenin genel ismidir. Branda ve tente birbiriyle aynı yerlerde kullanılsa da aslında farlı türlerdir. Tenteler genel olarak çay bahçeleri, parklar ve bahçeler, kumsallar gibi yağmur ve güneşten korunma gerektiren alanlarda kullanıldığı gibi günümüzde artık çok yaygın olarak tekne ve araçlarda da kullanılmaktadır. Yani kısacası tenteler güneş ışıklarının ve yağmurun istenmeyen etkilerinden korunmak için her türlü ortamda, mekânda ve araçlarda kullanılmaktadır.

Branda denildiğinde ise ilk akla gelen şey su ve ışığa dayanıklı kumaştan imal edilmiş üründür. Yağmurdan, rüzgârdan ve güneş ışınlarından korunmayı sağlar. Evlerde kullanıldığı gibi iş yeri ve kafelerde de tercih edilir. Özellikle sigara yasağının olduğu yerlerde açık alanlar soğuklarda branda ile çevrilmektedir. Yazın ise brandalar havuzlarda ve plajlarda sıklıkla kullanılmakta ve karşımıza çıkmaktadır. Branda ve tentenin ortak özelliği ise hava şartlarına karşı dayanıklılıktır.

Bir önceki yazımız olan Su Geçirmez Çadır Branda Fiyatı başlıklı makalemizde Branda Fiyatı, Branda Gölgelik ve Şahlan Ebatlı Pvc Branda hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir